• 28.12.2017 /// 17:11

Іраклій Імнадзе: Щоб подолати корупцію, необхідно дати людям механізми впливу на владу

Для того, щоб подолати топ-корупцію. необхідно дати людям механізм впливу на владу, такі як відкликання депутатів, антикорупційний суд, закон про імпічмент.

Про це заявив координатор РНС Харківщини Іраклій Імнадзе  в ефірі  програми «По суті» на каналі ОТБ. Іраклій Імнадзе підкреслив, що реформи в країні необхідно впроваджувати в усіх галузях і тільки так можна досягти реального результату.

«Говорячи про реформи, не можна акцентувати увагу на чомусь одному. Якщо ми проводимо реформу у одній сфері, а у паралельній сфері залишається все те саме, то це неправильно. Якщо ми проводимо реформу у Міністерстві внутрішніх справ, але не проводимо судову реформу, то поліція затримує злочинців, а суд їх відпускає, тому що він корумпований або прокуратура саботує розслідування. Коли все це не реформувати і воно не почне працювати як один злагоджений механізм, то це не реформи. На жаль зараз це так. Поки ми це не поборемо, жодних суттєвих змін не буде, тому що корупція тотально покрила усі сфери діяльності. І в першу чергу необхідно боротися з корупцією», — підкреслив Імнадзе.

На його думку, дієвим засобом впливу на владу мають стати механізми відкликання можновладців з виборних посад .

«Необхідно дати людям механізми впливу на владу. Це можливо лише тоді, коли ми впровадимо процедуру відкликання депутатів, які не виконують свої зобов’язання перед виборцями і таких депутатів дуже багато. Друге, ще впровадження процедури імпічменту президента, це створення корупційних судів. Потім впровадження механізму конфіскації майна, яке було отримано незаконним шляхом і конфіскації майна, наявність якого немає жодних підстав. Я не кажу про квартири площею 60-70 метрів. Я кажу про яхти, про приватні літаки, про ділянки і садиби у Кончі-Заспі. Весь чиновницький апарат наразі дискредитований корупцією. На жаль, поки ми не поборемо корупцію, у нас не буде жодного розвитку економіки», — наголосив Імнадзе.

Наступним важливим кроком у реформуванні країни, на думку Іраклія Імнадзе має стати значна дерегуляція економіки.

«Також важливі реформи у сфері економіки, податків, митниці. Тому що необхідно скасувати 80% регулятивних документів. Необхідно скасувати такі органи як Державна архітектурна комісія, яка є одним з прикладів корупції. Необхідно знизити податкове навантаження на бізнес з 42% до 20%. Необхідно створити умови для вільного руху капіталу, тому що ці речі дадуть імпульс малому і середньому бізнесу. Тоді людям буде вигідно сплачувати податки. Таким чином можна буде збільшити надходження до бюджету у три рази. І після цього буде можна реформувати і інші сфери», — підсумував Іраклій Імнадзе


  • 28.12.2017 /// 17:11