• 27.12.2017 /// 14:14

На Запоріжжі РНС підтримав громадський протест проти видобутку каоліну

РУХ НОВИХ СИЛ Запоріжжя підтримав мешканців Вільнянського району області, які протестують проти видобутку каоліну відкритим способом на території 800 гектарів. Під час громадських слухань у Запорізькій ОДА громада одноголосно висловилась проти кар’єру.

Про це повідомив координатор РНС в області Вадим Вишинський. Як розповів Вишинський, під шаром каоліну є поклади радіоактивних руд. Саме у розробці радіоактивної руди зацікавлений олігарх Фірташ, з  яким пов’язаний проект по видобутку каоліну і будівництву гірничо-збагачувального комбінату . Питання про початок видобутку розглядалося майже  ще рік тому, тоді під час громадських слухань було вирішено відмовитися від будівництва зводу і створити робочу групу для подальшого вивчення проекту.

В день чергових громадських слухань під Запорізькою ОДА відбувся пікет невдоволених мешканців Вільнянського району та громадських активістів.
«Так, ми підтримали місцевих мешканців і підтримали їх ще у квітні. Тепер вони сказали своє категоричне «Ні» каоліновому кар’єру», — підкреслив Вишинський.


Окрім великої кількості пилу, який утворює видобуток каоліну, на потреби кар’єру щоденно мало витрачатися по 20 тисяч кубометрів води, при тому що добове споживання води мешканцями усього Вільнянського району складає лише 9 тисяч кубометрів.

«І куди подінеться ця отруйна вода? Експерт робочої групи ставив це питання представнику розробника проекту, однак чіткої відповіді не отримав. Окрім цього — таке виробництво величезне джерело пилу, яким будуть дихати мешканці усього району»,  — пояснив Вишинський.

Після обговорення учасники громадських слухань проголосували за  недопущення каолінового виробництва та поставили підпис у протоколі слухань, би не допустити підробки документів і фальсифікації результатів голосування.


  • 27.12.2017 /// 14:14